فایل word مقاله تاثير تعداد جداره‌هاي لايه دروني و بيروني نماهاي دوپوسته بر ميزان مصرف انرژي ساختمان‌هاي اداري و آموزشي (مطالعه ساختمان دانشکده علوم پايه دانشگاه علم و صنعت ايران)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله تاثير تعداد جداره‌هاي لايه دروني و بيروني نماهاي دوپوسته بر ميزان مصرف انرژي ساختمان‌هاي اداري و آموزشي (مطالعه ساختمان دانشکده علوم پايه دانشگاه علم و صنعت ايران) :


سال انتشار : 1393

تعداد صفحات :17

زمینه و هدف: ظهور کامپیوترها و دیگر ابزارهای الکتریکی در ساختمان­های اداری و آموزشی باعث شده دمای داخلی این ساختمان­ها بالا رود و با وجود نماهای شیشه­ای گسترده، افزایش دمای داخلی دوچندان می­شود. مسئله این است که چگونه می­توان دمای آسایش داخل را، در حالی که از نمای شیشه­ای گسترده برای ارتباط بصری با بیرون برخوردار هستیم، بدون افزایش مصرف انرژی جهت سرمایش و گرمایش حفظ کرد؟ هدف از این مطالعه تعیین تاثیر تعداد جداره­های لایه درونی و بیرونی نماهای دوپوسته برافزایش قابلیت نمای دوپوسته در صرفه­ جویی در مصرف انرژی می­باشد. روش بررسی: روش پژوهش در این مقاله بر مبنای پژوهش علی و شبیه­سازی است. ابزار مورد استفاده در این پژوهش نرم­افزار شبیه­ساز حرارتی Design Builder می­باشد. حالات گوناگون جداره­ها در هر لایه در نماهای دو پوسته با بهره­گیری از این نرم افزار مورد تحلیل قرار گرفت تا بتوان به حداکثر کاهش مصرف انرژی در ساختمان دست یافت. یافته ها: نتیجه حاصل نشان می­دهد که در نمای دوپوسته تغییر در تعداد جداره لایه درونی در کاهش مصرف انرژی موثر­تر می­باشد و تغییر در تعداد جداره لایه بیرونی در جهت کاهش مصرف انرژی نقشی ایفا نمی­کند. حضور بیشتر تابش آفتاب در جبهه جنـوبی باعث می­شود که استفاده از نمای دو­پوسته در این جبهه موثرتر باشد. نتایج: با توجه به درجه روز گرمایش و سرمایش شهر تهران که به ترتیب برابر است با 1610 و 1435 درجه سانتی گراد، در فصول گرم قابلیت سکنی­پذیری و سطح آسایش ساکنان بیشتر خواه بود. بنابراین در تابستان نیز تغییر در تعداد جداره­های لایه درونی موثر­تر از لایه بیرونی می­باشد.

لینک کمکی