فایل word مقاله جبران خطاي ناشي از تغيير شکل کشسان قالب در فورج پره توربين گازي با استفاده از شبيه‌سازي اجزاء محدود سه‌بعدي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله جبران خطاي ناشي از تغيير شکل کشسان قالب در فورج پره توربين گازي با استفاده از شبيه‌سازي اجزاء محدود سه‌بعدي :


سال انتشار : 1392

تعداد صفحات :12

با استفاده از شبیه‌سازی اجزاء محدود می‌توان آنالیز جریان ماده در طول فرایند فورج، نیروی فورجینگ در هر زمان، توزیع فشار تماسی بین قالب و قطعه‌کار، و نیز خیز کشسان قالب‌های فورج را پیش‌بینی کرد. بنابراین برای جبران مقدار تغییر شکل کشسان قالب باید شکل قالب را با استفاده از تغییر اندازه‌های آن اصلاح کرد. در این تحقیق با استفاده از شبیه‌سازی اجزاء محدود سه‌بعدی، خیز کشسانی قالب در مقاطع مختلف پره به دست می‌آید و با اصلاح پروفیل‌های قالب بالایی و پایینی در این مقاطع و در جهت‌های مخالف آن، خطاهای ناشی از تغییر شکل کشسان قالب جبران می‌شود. با استفاده از این اصلاحات، خطاهای ناشی از تغییر شکل کشسان به مقدار قابل ملاحظه‌یی کاهش خواهد یافت. برای جبران تغییر شکل کشسان قالب باید چندبار شبیه‌سازی انجام داد تا خطای ناشی از این تغییر شکل کمینه شود.

لینک کمکی