فایل word مقاله ارزيابي و تحليل قابليت اطمينان دستگاه هاي حفاري دوراني- مطالعه موردي: معدن سنگ‌آهن شماره 1 گل گهر سيرجان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله ارزيابي و تحليل قابليت اطمينان دستگاه هاي حفاري دوراني- مطالعه موردي: معدن سنگ‌آهن شماره 1 گل گهر سيرجان :


سال انتشار : 1395

تعداد صفحات :17

معادن روباز به دلیل نرخ تولید بالا و استفاده از دستگاه‌های بزرگ‌مقیاس دارای ریسک اقتصادی و عملیاتی بسیار بالایی هستند. ازاین‌رو حصول اطمینان از آماده‌به‌کار بودن ماشین‌آلات عملیاتی در آن‌ها حائز اهمیت است. در این معادن حفاری به‌منظور عملیات انفجاری، اولین مرحله از فرآیند تولید ماده معدنی به‌حساب می‌آید و آماده‌به‌کار بودن دستگاه‌های مربوطه، دارای تأثیر مستقیم بر تمامی عملیات بعدی و درنتیجه اقتصاد حاصل از کل عملیات است. امروزه با گسترش کاربرد قابلیت اطمینان در حوزه‌های مختلف مهندسی، می‌توان شرایط عملیاتی و در دسترس بودن ماشین‌آلات را از این نظر مورد ارزیابی و تحلیل قرار داد. یکی از روش‌های قدرتمند در این حوزه روش مارکوف است که بر اساس نظریه فرآیندهای تصادفی بنا نهاده شده است. در این پژوهش قابلیت اطمینان دستگاه‌های حفاری دورانی‌ معدن شماره 1 گل‌گهر سیرجان با استفاده از این روش ارزیابی و تحلیل شده است. برای این منظور با بررسی داده‌های از کارافتادگی این دستگاه‌ها در مدت 5 سال و مدل‌سازی شرایط مختلف در دسترس بودن آن‌ها، قابلیت اطمینان محاسبه شده است. بر این اساس با احتمال 42/95% معادل با 347 روز کاری از 363 روز کل، حداقل 2 دستگاه برای عملیات حفاری آماده‌به‌کار و در دسترس هستند.

لینک کمکی