فایل word تخمين رفتار دقيق نهايي تونل در هنگام وقوع بحران شامل تهديدات نظامي و تهديدات طبيعي به روش نوين آناليز حدي اجزا محدود

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word تخمين رفتار دقيق نهايي تونل در هنگام وقوع بحران شامل تهديدات نظامي و تهديدات طبيعي به روش نوين آناليز حدي اجزا محدود :


سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : پنجمين کنگره بين المللي عمران ، معماري و توسعه شهري

تعداد صفحات :16

چکیده مقاله:

تونل به عنوان پدافند غیرعامل بخش مهمی از سیستم حمل و نقل شامل شریان های حیاتی جامعه و همچین بخشی از تاسیسات نظامی مانند زاغه مهمات در نظر گرفته می شود. این سازه باید در هنگام وقوع بحران شامل تهدیدات نظامی (انفجار) و یا تهدیدات طبیعی (زلزله) به دقت مورد ارزیابی و طراحی قرارگیرد. در واقع تحلیل مناسب از رفتار نهایی سازه تونل در هنگام بحران موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری و تسهیل مدیریت بحران خواهد شد. روش های تحلیل تونل را می توان به دو دسته اصلی روش تعادل حدی و تحلیل حدی تقسیم بندی نمود. در این روش ها یک سطح گسیختگی فرضی بر مساله اعمال می شود که بار متناظر گسیختگی با توجه به آن سطح تخمین زده می شود. این روش ها دارای محدودیت هایی در شرایط مرزی و هندسی می باشند. امروزه با توجه به افزایش سرعت پردازش رایانه ای، استفاده از روش های عددی مانند روش اجزای محدود کمک زیادی در حل مسایل کرده است. امکان ترکیب و استفاده همزمان از روش های تحلیلی و عدی می تواند منجر به روابط جدیدی در حل حالت حدی مسایل ژیوتکنیک گردد.

لینک کمکی