فایل word مروري بر تاثير فناوري هاي نوين بازي هاي رايانه اي بر ذهن و جسم کودکان و نوجوانان و ارايه راهکارهايي جهت ترويج فرهنگ صحيح بکارگيري آنها

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مروري بر تاثير فناوري هاي نوين بازي هاي رايانه اي بر ذهن و جسم کودکان و نوجوانان و ارايه راهکارهايي جهت ترويج فرهنگ صحيح بکارگيري آنها :


سال انتشار : 1398

تعداد صفحات : 18

چکیده مقاله:

بازی های رایانه ای یکی از فعالیت های اصلی در زندگی کودکان و نوجوانان نسل جدید است. کودکان امروز از مشکلات بینایی و عدم مشارکت، عدم تطبیق با شرایط، عدم مسئولیت پذیری و بی تحرکی رنج می برند. استفاده طولانی مدت از بازی های رایانه ای، آسیب های جدی مغزی بهمراه دارد. از سوی دیگر، با حجم وسیعی از بازیهای رایانه ای مواجه ایم که از کشورهای غربی با فرهنگ غیر اسلامی- اخلاقی و با هدف ترویج خشونت دربازار ارائه و استفاده از آنها رایج شده است. برخی از آنها با هدف تهاجم فرهنگی به اسلام ستیزی و اسلام هراسی و ایجاد ذهنیت مخرب نسبت به ارزشهای دینی می پردازند. این درحالی است که ترویج رفتارخشن در بازی های رایانه ای در نوجوانان و بویژه در سالهای اخیر در بازی های مبتنی بر واقعیت مجازی، یکی از مشکلات اساسی تاثیرگذار بر مدل عصبی مغز انسان در جامعه است. این مقاله با مروری بر پژوهش های انجام شده، به بررسی پتانسیل ها و بیان مشکلات فرهنگی و اجتماعی، روحی و روانی استفاده از فناوری های نوین مبتنی بر بازی های رایانه ای در کودکان و نوجوانان می پردازد. همچنین با بررسی مزایای استفاده از این ابزار فناوری، راهکارهایی در جهت ترویج فرهنگ صحیح بکارگیری آنها ارایه می نماید.

لینک کمکی