فایل word بررسي مجموعه قوانين و مقررات تعيين تعرفه آب کشاورزي و ارائه راهکارهاي قانوني جهت تشويق کشاورزان به استفاده بهينه از منابع آب

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word بررسي مجموعه قوانين و مقررات تعيين تعرفه آب کشاورزي و ارائه راهکارهاي قانوني جهت تشويق کشاورزان به استفاده بهينه از منابع آب :


سال انتشار : 1393

تعداد صفحات : 9

چکیده مقاله:

نظر به اهمیت استفاده بهینه از منابع آب در شرایط بحران آبی که با آن مواجه می باشیم پر واضح است که تخفیف در هزینه آب کشاورزی می تواند راهکاری مفید در تشویق بهره برداران جهت اعمال روش های نوین آبیاری و جلوگیری از هدر رفت آب باشد. براساس ماده 6 آیین نامه نحوه اجرای قانون تثبیت آب بهای زراعی، نیاز آبی محصولات کشاورزی از طرف هیئت های 3 نفره موضوع ماده 19 قانون توزیع عادلانه آب یا استعلام از مراجع ذی صلاح (مراکز تحقیقات کشاورزی) تعیین می گردد که معمولا از طریق سند ملی ویا آمار جهاد کشاورزی محاسبه می شود. این در حالی است که کشاورزان به دلیل کم آبی وناخواسته بااعمال روش کم آبیاری بحران آب را مدیریت می نماید واین موضوع معمولا در محاسبه تعرفه آب لحاظ نمی گردد . به همین منظور در این تحقیق ضمن بررسی قوانین و مقررات مربوط به تعیین تعرفه آب تلاش گردیده است راهکارهای قانونی جهت تشویق کشاورزان به استفاده بهینه از منابع آب ارائه گردد.

لینک کمکی