فایل word فایل اتوکد نقشه مسجد شاه صفی شوشتردر خوزستان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این پروژه فقط به صورت فایل AutoCAD (اتوکد) ارائه میگردد

 فایل word فایل اتوکد نقشه مسجد شاه صفی شوشتردر خوزستان دارای 1 فایل می باشد و دارای تنظیمات کامل در AutoCAD می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل AutoCAD (اتو کد) فایل word فایل اتوکد نقشه مسجد شاه صفی شوشتردر خوزستان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

دانلود فایل word فایل اتوکد نقشه مسجد شاه صفی شوشتردر خوزستان

مسجد شاه صفی در محله کندال شوشتر و در مجاورت قلعه تاریخی سلاسل قرار دارد.به نظر می رسد این مسجد جزئی از قلعه بوده ودر بیرون از قلعه نماز بر گذار می شده است. پیشینه ساخت آن همانگونه که از نام آن پیداست مربوط به دوره صفویه می باشد.این مسجد ممکن است یا به امر مستقیم شاه صفی و یا به حکم صفی میرزای دروغی که در سال 1136 ه ق حکومت شوشتر را به دست آورده بود ساخته شده است.به هر صورت انگونه که مشخص است این مسجد مربوط به دوره صفویه است که ارتباط مستقیم با قلعه سلاسل داشته است. این مسجد دارای شبستانی با ده گنبد و تاق وتویزه می باشد و به نظر می رسد در گذشته مسجد دارای بناهای مجاوری هم بوده که در حال حاضر اثری از آنها نیست.در حفاری هایی که در نز دیکی این مسجد یعنی در میدان مشق گذشته وچمن ورزشی فعلی در سال 1384 انجام شد به آثارقبر وگورستان برخورد گردیدکه به نظر می رسد در گذشته قبرستانی در کنار این مسجد مانند بیشتر مساجد شوشتر از جمله مسجد جامع شوشتر وجود داشته است.پیشانی شمالی مسجد بوسیله سنگهای تراش خورده ی چهار گوش و صاف (پاک تراش ) ساخته شده است. مسجد دارای محراب زیبایی است که با مقرنس کاری تزیین شده است.با توجه به کتیبه سنگی موجود در مسجد به نظر می رسد که در دوره قاجار مرمت هایی در مسجد صورت گرفته است.


لینک کمکی