فایل word تعيين الگوي جريان در محفظه ماگما با استفاده از آناليز جهت يابي ترجيهي شکل کاني‌ها (SPO) در گرانيت‌ها، مطالعه موردي در باتوليت الوند

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word تعيين الگوي جريان در محفظه ماگما با استفاده از آناليز جهت يابي ترجيهي شکل کاني‌ها (SPO) در گرانيت‌ها، مطالعه موردي در باتوليت الوند :


تعداد صفحات : 17

چکیده ساخت­های اولیه در توده­های گرانیتی می­توانند الگوی جریان ماگما را قبل از سرد شدن کامل آن ثبت کنند. از طریق مطالعه ساخت­های اولیه می­توان تا حدودی به­نحوه­ی تکامل ماگما و وقایعی که حین صعود و جایگیری آن رخ می­دهد، پی برد. هدف از این پژوهش معرفی روشی برای تعیین الگوی جریان ماگما با استفاده از ساختارهای ماگمایی است. یکی از ساخت­های اولیه مفید ، جهت­یابی ترجیحی کانی­های شکل­دار فلدسپار پتاسیم در گرانیت­ها است. با استفاده از جهت­یابی ترجیحی پتاسیم فلدسپار می­توان بیضی واتنش را در سه رخنمون از یک منطقه توسط نرم افزارSPO تعیین کرد و سپس آنها را توسط نرم­افزارEllipsoid تلفیق کرده و بیضوی واتنش را بدست آورد. بااین روش در سه منطقه مختلف از بخش جنوبی توده الوند شکل بیضی واتنش بدست آمده است. با توجه به شکل بیضوی واتنش نوع جریان ماگما در بخش جنوبی توده الوند از نوع غیریکنواخت واگرا تعیین گردید. در این نوع جریان ماگما از منطقه باریک به منطقه وسیعی وارد می­شود و سرعت آن کاهش می­یابد. این نوع الگوی جریان در توده­هایی که جایگزینی آنها تحت تاثیر نیروهای تکتونیکی منطقه است تشکیل می­شود.

لینک کمکی