پاورپوینت ابواميه عمير بن وهب جمحي قرشي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت ابواميه عمير بن وهب جمحي قرشي :


پاورپوینت ابواميه عمير بن وهب جمحي قرشي

پاورپوینت ابواميه عمير بن وهب جمحي قرشي، در دوره جاهلیت از بزرگان قریش محسوب می‌شد و در جنگ بدر در صفوف مشرکان قرار داشت. او به نیت ترور پیامبر به مدینه رفت، اما پس از دیدار با پیامبر، اسلام آورد و در جنگ احد و دیگر جنگ‌ها در صفوف مسلمانان حاضر شد. وی پس از رحلت پیامبر، در فتح شام و مصر حضور داشت و سرانجام به سال 24 هجری قمری در دوره خلافت عثمان بن عفان درگذشت.

فهرست مندرجات

1 - معرفی اجمالی
2 - حضور در بدر
3 - نقشه قتل پیامبر
4 - اسلام آوردن
5 - هجرت به مدینه
6 - درخواست امان
7 - پس از رحلت پیامبر
8 - پانویس
9 - منبع


معرفی اجمالی


ابوامیه عمیر بن وهب بن حذافه جمحی قرشی، در دوره جاهلیت، بزرگِ جمح بود و در میان قریش قدر و منزلتی والا داشت.

حضور در بدر


عمیر بن وهب در جمع کفار در نبرد بدر حضور داشت. قریش او را برای تخمین زدن تعداد مسلمانان در بدر فرستاد. او با اسبش بر گرد اردوی مسلمانان چرخید و خبر داد که شمار مسلمانان تقریباً سیصد مرد است.

نقشه قتل پیامبر


صفوان بن اُمیه، عمیر را به کشتن پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) تشویق کرد و به او وعده ادای بدهی‌هایش را داد. آن‌گاه شمشیری برّان و مسموم به او داد. عمیر به سوی مدینه آمد و بر در مسجد ایستاد. عمر بن خطاب او را دید و پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) را از او برحذر داشت. حضرت نیز او را نزد خود خواند و از نیت او و این که چه کسی او را برای قتل وی فرستاده، آگاه کرد.

اسلام آوردن


عمیر از غیب‌گویی پیامبر در شگفت شد و به ماموریت خویش اعتراف کرد و مسلمان شد. مسلمانان از اسلام آوردن او خوشحال شدند. عمیر به مکه بازگشت و در آن‌جا به تبلیغ اسلام پرداخت و افراد بسیاری به دست او مسلمان شدند.

هجرت به مدینه


عمیر بن وهب، پس از آن به مدینه هجرت کرد و در جنگ اُحد و دیگر جنگ‌ها

لینک کمکی