فایل word مقاله مطالعه ملح خوراکي طلا ( اورانوفين ) در درمان بيماران مبتلا به آرتريت روماتوئيد در ايران، نتايج اوليه پس از 9 ماه درمان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله مطالعه ملح خوراکي طلا ( اورانوفين ) در درمان بيماران مبتلا به آرتريت روماتوئيد در ايران، نتايج اوليه پس از 9 ماه درمان :

چون اورانوفین از سال 1976 به عنوان اولین ملح خوراکی طلا معرفی شده و تاکنون مطالعات در بیش از 4700 بیمار در کشورهای مختلف تأثیرات درمانی مشابه با املاح طلای تزریقی و عوارض کمتر از آن داشته است، این دارو در یک مطالعه بالینی برای درمان آرتریت روماتوئید در بیماران ایرانی مورد بررسی قرار گرفت. از 28 بیماری که وارد مطالعه شدند 21 بیمار یک دوره 6 ماهه دارو را مصرف کردند. پارامترهای بالینی و فعالیت بیماری : یعنی مدل حساسیت مفاصل در مقابل فشار؛ معدل تورم مفاصل؛ زمان لازم برای پیمودن 15 متر؛ و مدت خشکی صبحگاهی پس از 6 ماه درمان بهبود قابل ملاحظه ای (P) را نشان دادند. اندازه گیری مجموع محیط مفاصل بین اولین بندهای انگشتان و بین بندهای شست ها و قدرت مشت کردن در دست چپ بدون تغییر بود ولی در دست راست تغییر نشان داد (0.005) عوارض جانبی فقط به صورت عوارض پوستی مخاطی در دو بیمار مشاهده شد که سبب قطع دارو گردید. مطالعه تا مصرف یک سال دارو توسط بیماران ادامه خواهد داشت. با در نظر گرفتن مسائل مربوط به املاح طلای تزریقی، اورانوفین، در بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید، می تواند یک داروی وقفه دهنده با سهولت بیشتری مورد مصرف قرار گیرد.

لینک کمکی